medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja

nauka

Co to jest EBM Określenia tego użył jako pierwszy w 1991 roku Gordon Guyatt, profesor medycyny i epidemiologii klinicznej na McMaster University w Hamilton w Kanadzie. Trudno jest trafnie, a jednocześnie zwięźle przełożyć na język polski, nie tracąc przy tym sensu i nie ryzykując błędnego pojmowania.
Więcej »

Lek - definicja, podstawowe informacje Lek to każda substancja (w tym także narkotyk) niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego) a także roślina, która jeśli działania niepożądane wywołane przez nią nie przekraczają pozytywnych efektów przynoszonych przez ten środek, stosowana w pewnych sytuacjach i odpowiednio dobranych dawkach wobec organizmów żywych (ludzi, zwierząt) doprowadza zmienioną chorobowo czynność organizmu do stanu normalnego.
Więcej »

Beta - bloker skuteczny w niewydolności serca Niewydolność serca jest schorzeniem coraz częściej występującym, na którego rozwój wpływa wiele czynników, jak na przykład długo trwające nadciśnienie tętnicze. Liczba rejestrowanych chorych stale, stopniowo się zwiększa, a śmiertelność mimo postępów w naukach medycznych w dalszym ciągu jest duża, sięgająca nawet 50%. Na poprawę skuteczności terapii wpłynąć może jednak zastosowanie jednego ze znanych już od dłuższego czasu leku, karwedilolu.
Więcej »

Bulimia Bulimia (łac. bulimia nervosa) - żarłoczność psychiczna, chorobliwe objadanie.
Schorzenie to należy odróżnić od zaburzeń związanych z objadaniem się. Chorzy na bulimię, choć zdają sobie sprawę z utraty kontroli nad własnym zachowaniem związanym z odżywianiem się, przejadają się bardzo często, a następnie stosują sposoby kontrolowania wagi ciała, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
Więcej »Strona: 1 ... 4 5 6

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl