medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja

nauka

Cesarka na życzenie podwaja ryzyko zgonu matki Wykonywane bez szczególnych wskazań medycznych cesarskie cięcie podwaja ryzyko śmierci matki lub pojawienia się poważnych komplikacji. O wynikach badania prowadzonego w 120 szpitalach Ameryki Łacińskiej informuje serwis "News in Science".
Więcej »

Dwa przeciwciała w jednym Dzięki nowej technologii można będzie połączyć ze sobą dwa lub więcej przeciwciał monoklonalnych, co może znaleźć zastosowanie w leczeniu wielu chorób - poinformowała firma Abbott.
Więcej »

Ibuprofen pomocny w mukowiscydozie Popularny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny może chronić przed zniszczeniem płuca chorych na mukowiscydozę, zwłaszcza dzieci –informuje serwis „EurekAlert”.
Więcej »

Chlamydia zmniejsza męską płodność Bakteryjne zakażenie chlamydią, które przenosi się drogą kontaktów seksualnych, zagraża nie tylko płodności kobiet, ale i mężczyzn – wynika z badań hiszpańskich naukowców.
Więcej »

Po 11 września rodziły się mniejsze dzieci Po zamachu z 11 września 2001 w Nowym Jorku i jego okolicach rodziły się dzieci o niższej wadze - informuje pismo "Human Reproduction".
Więcej »

Mikro RNA usypia wirusa HIV Komórkowe mikro-RNA pomaga przetrwać wirusowi HIV, gdyż wyłącza replikację jego materiału genetycznego i skłania go do przejścia w stan utajenia - informują naukowcy z USA na łamach czasopisma "Nature Medicine".
Więcej »

Cesarskie cięcie osłabia macicę Cesarskie cięcie ułatwia poród, ale rozcięta macica jest pięćdziesięciokrotnie bardziej narażona na pęknięcie przy kolejnym dziecku - informują naukowcy z USA i ze Szwecji.
Więcej »

Czego brakuje dorosłym komórkom macierzystym Białko Oct4 gra główną rolę w określaniu możliwości różnicowania zarodkowych komórek macierzystych, działa jako główny regulator genów, które utrzymują te komórki w postaci niezróżnicowanej. Według najnowszych badań naukowców z USA dorosłym komórkom macierzystym brakuje tego białka. Pracę na ten temat opublikowano na łamach pisma „Cell Stem Cells”.
Więcej »

Szwedzcy naukowcy: dziedziczność ma wpływ na raka prostaty Naukowcy z uniwersytetu w Umea w środkowej Szwecji udowodnili, iż ryzyko zachorowania na raka prostaty w poważnym stopniu wynika z dziedziczenia pewnych form protein - podała w piątek szwedzka telewizja publiczna.
Więcej »

Przeciwnowotworowa skórka mandarynek Związek zawarty w skórce mandarynek może zabijać komórki niektórych nowotworów.
Więcej »Strona: 1 ... 2 3 4 ... 6

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl