medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja

ciekawostki

Właściwa dieta zmniejsza ryzyko raka jajników Dieta o niskiej zawartości tłuszczu może zmniejszać ryzyka raka jajników u kobiet po menopauzie - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Journal of the National Cancer Institute".
Więcej »

Przyszyli dziecku urwane ramię Trzebniccy lekarze przyszyli urwane przez pralkę ramię ośmioletniego chłopca spod Łodzi. Jest duża szansa, że ręka Dominika będzie działać jak zdrowa.
Więcej »

Dlaczego atakują nas choroby grzybicze? Infekcje grzybicze wywoływane przez drożdżaka Candida parapsilosis to duży problem pacjentów oddziałów intensywnej opieki medycznej, wcześniaków i dorosłych z uszkodzonym układem odpornościowym.
Więcej »

Inteligentny biustonosz ulży w wysiłku Ponad połowa trenujących kobiet doświadcza bólu, ponieważ ich piersi podskakują podczas ćwiczeń. Mógłby temu zapobiec "inteligentny biustonosz".
Więcej »

Coraz więcej rozwodów "Gazeta Wyborcza" przytacza dane Ministerstwa Sprawiedliwości, z których wynika, że w Polsce coraz częściej rozpadają się małżeństwa. W tym roku znów będzie rekord. Od stycznia do lipca 2007 r. postanowiło się rozwieść prawie 47 tys. małżeństw (z tego 10 tys. czeka jeszcze na wyrok sądu). W 2002 r. rozstało się o 2 tys. par mniej. Na początku lat 90. na tysiąc małżeństw rozwiązywano w sądach niespełna pięć. W 2005 r. rozstało się osiem par na tysiąc.
Więcej »

Metabolizm komórek mięśniowych a ewolucja człowieka Wariant genu związany z dużą wydajnością mięśni i sprawnością fizyczną podlega silnej selekcji pozytywnej w toku ewolucji człowieka. Badania przeprowadziła grupa naukowców z Australii, a ich wyniki opublikowano na łamach pisma "Nature Genetics".
Więcej »

W Poznaniu wykonano zabieg usunięcia nowotworu serca metodą autotransplantacji Zabieg usunięcia nowotworu serca metodą autotransplantacji wykonali w środę u 52-letniego mężczyzny lekarze w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Był to pierwszy tego typu zabieg wykonany poza Stanami Zjednoczonymi - poinformował PAP rzecznik szpitala Rafał Staszewski.
Więcej »

Ciepły lód - trwalsze implanty Warstewka lodu o grubości kilku nanometrów, wytworzona na powierzchni pokrytej sztucznym diamentem, może pozostać zamrożona nawet w temperaturze ludzkiego ciała, jeśli tylko zastosuje się pośrednią warstwę atomów sodu. Dzięki takiej warstwie implanty mogą być lepiej tolerowane - informuje "New Scientist".
Więcej »

Kobiety w ciąży mogą zapobiec alergii u swoich dzieci Alergie zalicza się do chorób cywilizacyjnych XX/XXI wieku. Na dolegliwości alergiczne, w tym również astmatyczne, skarży się coraz więcej osób. Poważnym medycznym problemem staje się ich występowanie u coraz młodszych dzieci. Jedną z metod zapobiegania alergii jest ograniczenia kontaktu z ewentualnymi alergenami już w okresie życia płodowego.
Więcej »

Odkryto komórki "odnawiające serce" Podanie po ataku serca komórek budujących mięsień sercowy (kardiomiocytów) otrzymanych z ludzkich zarodkowych komórek macierzystych (ES) poprawia działanie serca i stan chorego - informują na łamach pisma "Nature Biotechnology" naukowcy z USA.
Więcej »Strona: 1 ... 2 3 4 ... 6

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl