medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja

zdrowy styl życia

400 osób tygodniowo umiera w Polsce na raka płuca 400 osób tygodniowo umiera w Polsce na raka płuca. Aż 96% chorych na ten nowotwór to czynni lub bierni palacze. Tylko co dziesiąty pacjent ma szansę na całkowity powrót do zdrowia - alarmują uczestnicy debaty, która odbyła się warszawskim Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc.
Więcej »

Witamina D może spowalniać starzenie Witamina D, powstająca w naszej skórze pod wpływem promieni słonecznych i obecna głównie w mleku oraz jego przetworach może spowalniać procesy starzenia komórek odporności i całego organizmu - wynika z artykułu zamieszczonego na łamach pisma "American Journal of Clinical Nutrition".
Więcej »

Palący rodzice zagrażają życiu dziecka Niemal dziewięć na dziesięć matek, których dzieci zmarły z powodu śmierci łóżeczkowej, paliło w czasie ciąży, ale palenie po porodzie w obecności dziecka jeszcze zwiększa ryzyko - informuje pismo "Early human development".
Więcej »

Groźny problem - senność dzienna Zaburzenia oddychania występujące podczas snu opisano już w połowie XIX wieku. W 1960 roku rozpoczęto natomiast pierwsze naukowe badania tego zjawiska. W ostatnich latach coraz intensywniej bada się wpływ bezdechu nocnego na dzienną aktywność człowieka.
"Bezdech senny to przerwy w oddychaniu - wyjaśnia dr med. Piotr Paprzycki z Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. - Mogą one trwać od 10 sekund do nawet 5 minut. Do uduszenia się raczej nie dochodzi, ponieważ człowiek sam się wybudza. Jednak długotrwały i powtarzający się bezdech jest groźny. Może prowadzić do niedotlenienia mózgu i serca".
Więcej »

Uwaga na bakterie salmonelli w sałacie Salmonella zakaża dostępną w sprzedaży sałatę, ukrywając się we fragmentach jej korzeni. W obecności zawartych tam związków węglowych - podobnych do cukru - bakteria aktywuje geny, dzięki którym może zakażać ludzi i przyczepiać się do komórek w tej części warzywa - informują naukowcy z Holandii na łamach pisma "ISME Journal".
Więcej »

Nasze dzieci są grube, a mogą być jeszcze grubsze Choć polskie dzieci nie są na razie tak otyłe jak amerykańskie, mogą niedługo dorównać rówieśnikom z USA - mówiono podczas konferencji w Centrum Zdrowia Dziecka.
Więcej »

Zmiana diety może chronić wzrok Dieta zawierająca mniej oczyszczonych węglowodanów - na przykład słodyczy, białego chleba i łuskanego ryżu - zmniejsza ryzyko postępu zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), choroby, która jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku po 65. roku życia - informuje "American Journal of Clinical Nutrition".
Więcej »

Bardzo chude i bardzo otyłe nastolatki narażone na problemy z płodnością Ludzie, którzy w nastoletnim wieku ważyli za mało lub byli otyli, dochowują się mniejszej liczby potomstwa, niż ci, którzy ważyli prawidłowo - zaobserwowali fińscy naukowcy.
Więcej »

Nikotyna w mleku matki zakłóca sen dziecka Nikotyna obecna w mleku palących matek zaburza rytm snu niemowlęcia, zaobserwowali naukowcy z USA. Gdy matka pali przed karmieniem, dzieci śpią krócej i wcześniej budzą się z drzemek, napisali autorzy pracy na łamach pisma "Pediatrics".
Więcej »

Warzywa, owoce i czerwone wino chronią mózg Doniesienia epidemiologiczne wskazują, że w ostatnich latach wzrasta liczba osób dotkniętych chorobami ośrodkowego układu nerwowego, takimi jak choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona. Częściej też obserwuje się różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania poznawczego i zaburzenia pamięci. Choroby te, do tej pory głównie kojarzone z podeszłym wiekiem, coraz częściej występują u ludzi między 40 a 50 rokiem życia. Niektórzy z badaczy uważają, że jedną z głównych przyczyn chorób neurodegeneracyjnych jest stres oksydacyjny.
Więcej »Strona: 1 2 3

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl