medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja

newsy

Prof. Świetliński: sepsa występuje na świecie od zawsze Sepsa jest kwestią starą jak świat i występuje od zawsze, a częstość jej występowania utrzymuje się na tym samym poziomie - powiedział dziś prof. Janusz Świetliński z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie (CZD).
Więcej »

Do 20 proc. ciąż kończy się poronieniem Poronieniem kończy się od 10 do 20 proc. ciąż; problem ten dotyczy ok. 41 tys. kobiet rocznie - podkreślają organizatorzy konferencji "Przegrane narodziny - strata ciąży w aspekcie medycznym, psychologicznym, społecznym i etycznym", która rozpoczęła się w piątek w Warszawie.
Więcej »

Karmienie piersią - piersiom niegroźne Wbrew powszechnemu przekonaniu, karmienie dzieci piersią nie powoduje zwiotczenia biustu. Niekorzystnym zmianom w jego wyglądzie winna jest ciąża. Karmienie wcale nie pogarsza sytuacji - ogłosili naukowcy po zbadaniu kobiet starających się o operację plastyczną biustu.
Więcej »

Pacjenci ewakuowani, bo zabrakło anestezjologa Dwóch pacjentów podłączonych do respiratorów przetransportowano ze szpitala w Kutnie do placówki w Łęczycy. Powód - w szpitalu nagle zabrakło anestezjologa.
Więcej »

Lekarzy jest jak na lekarstwo "Życie Warszawy": Minął termin naboru kandydatów na lekarzy sądowych. Sądy z okręgu warszawskiego potrzebują 1246 osób. Zgłosiło się 11.
Więcej »

Szybszy spadek śmiertelności na raka Liczba zgonów na raka w USA zmniejsza się w tempie 2,1 proc. rocznie, prawie dwa razy szybciej niż jeszcze kilka lat temu - podał amerykański National Cancer Institute.
Więcej »

Polska krajem reumatyków Na częste i doskwierające bóle stawów cierpi 9 mln Polaków, a prawie 1,2 mln zażywa codziennie leki na choroby reumatyczne. Często to ludzie młodzi, a nawet dzieci. Z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu w warszawskim Instytucie Reumatologii odbyła się konferencja prasowa "Oddajmy głos chorym".
Więcej »

Życie z białaczką jest możliwe Nowoczesne metody terapeutyczne pozwalają wielu chorym na białaczkę całymi latami prowadzić normalne życie. Polacy powinni jednak pamiętać, że warunkiem skutecznego leczenia białaczek, jest ich wczesne wykrywanie, a to umożliwia regularne wykonywanie morfologii krwi - mówili lekarze hematolodzy na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie. Zorganizowano ją z okazji obchodzonego w Polsce po raz 6. Dnia Honorowego Dawcy Szpiku.
Więcej »

Co 10 nastolatek cierpi na depresję Co dziesiąty japoński nastolatek cierpi z powodu mniej lub bardziej zaawansowanej depresji. Wśród uczniów w wieku 9-12 lat odsetek ten wynosi ponad 4 proc. - wynika z badania opublikowanego przez agencję Kyodo.
Więcej »

Szpitale bez lekarzy - dziś kończą się wypowiedzenia W wielu szpitalach w Polsce mija dziś trzymiesięczny okres wypowiedzenia umowy o pracę przez strajkujących lekarzy. W niektórych placówkach medycy odejdą z pracy, w innych dyrektorom udało się porozumieć z protestującymi.
Więcej »Strona: 1 2 3 ... 15

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl