medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja

nauka

Wysoki poziom niklu i selenu może zapobiegać rakowi trzustki Zarówno nikiel, jak i selen są pierwiastkami śladowymi, występującymi w organizmie w minimalnych ilościach. Jak jednak wskazują badania, nawet te niewielkie ilości zmniejszają ryzyko zachorowania na najczęściej występująca odmianę raka trzustki. Najwyższy poziom niklu i selenu wiązał się z rzadszym o 35 do 95 proc. występowaniem raka trzustki.
Więcej »

Nadużywanie leków groźniejsze od jazdy samochodem Z powodu nadużywania leków umiera w USA więcej osób niż ginie w wypadkach drogowych – wykazał raport opublikowany przez U.S. Centers for Disease Control and Prevention w Atlancie.
Więcej »

Nie przejadaj się to postarza mózg Przejadanie się przyspiesza starzenie się mózgu, a ograniczenie jedzenia aktywuje cząsteczkę, która może pomóc zachować jego młodość - wynika z badań, które publikuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Więcej »

Opryszczkę i inne choroby wirusowe można bezpiecznie leczyć w ciąży Stosowanie leków przeciwwirusowych w pierwszym trymestrze ciąży nie zwiększa ryzyka poważnych wad urodzeniowych.
Więcej »

Wirus Zachodniego Nilu pod kontrolą naukowców Poznano enzym niezbędny do pokonania Wirusa Zachodniego Nilu, wirusa z grupy RNA wywołującego Gorączkę Zachodniego Nilu - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Immunology".
Więcej »

Zidentyfikowano obszar mózgu odpowiedzialny za dobór słownictwa Ustalono, który obszar mózgu odpowiada za wybór właściwych słów podczas mówienia - poinformowali naukowcy na łamach pisma "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Więcej »

Odtrutka na paracetamol Udało się opracować sposób na zmniejszenie groźnych dla życia uszkodzeń wątroby, jakie powodują nadmierne dawki paracetamolu.
Więcej »

Pączki zawsze trafią do wątroby! Mikrocząsteczki utworzone z polimeru w kształcie amerykańskich pączków, różniących się od typowych pączków dziurką w środku, są selektywnie absorbowane przez komórki wątroby. Cecha ta daje szansę na stworzenie alternatywnej metody dostarczania leków, o zdecydowanie niższej szkodliwości (minimalizacji skutków ubocznych) - donosi czasopismo „Chemical Communications".
Więcej »

Jaskra – podstępna choroba oczu Zagrażająca naszemu wzrokowi jaskra występuje nie tylko u ludzi starszych, ale także w młodym wieku. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich oczy są chore - mówiono na konferencji prasowej, zorganizowanej przez warszawski Instytut Jaskry i Chorób Oka.
Więcej »

Odkryto nowy rodzaj komórek macierzystych serca Komórki macierzyste, z których powstaje serce, charakteryzuje obecność specyficznych czynników regulatorowych. Naukowcy z USA odkryli właśnie nowy typ komórek macierzystych serca, które charakteryzują się ekspresją czynnika transkrypcyjnego o nazwie Wt1. Wyniki ich badań opublikowano w najnowszym numerze pisma „Nature”.
Więcej »Strona: 1 2 3 ... 6

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl