medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja

Będzie wojna o pigułkę antykoncepcyjną eliminującą okres

Będzie wojna o pigułkę antykoncepcyjną eliminującą okres
28.05.2007
Amerykańska firma farmaceutyczna rozważa wprowadzenie na polski rynek pigułki antykoncepcyjnej, która eliminuje okres, informuje "Życie Warszawy". - To pomysł rodem z horroru, mówi Jolanta Szczypińska z PiS.

Pigułka antykoncepcyjna o nazwie Lybrel już w lipcu ma trafić do amerykańskich aptek. Producent leku, firma Wyeth Pharmaceuticals, rozważa wprowadzenie tabletki na polski rynek.

Tymczasem posłanka PiS Jolanta Szczypińska, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia, zapowiada, że wystąpi do władz, by nie wydały na to zgody. - Nie można pozbawiać kobiet ich kobiecości. Ten lek zakrawa o horror. Nie można pozwolić na to, by życie i zdrowie kobiet było zagrożone - mówi Szczypińska.

Replikuje jej Joanna Senyszyn. - Kobiety będą sięgały po taką tabletkę nie dlatego, że chroni przed ciążą, ale z czystej wygody. Gdyby to mężczyźni mieli okres, to taka tabletka byłaby dostępna już sto lat temu - twierdzi posłanka SLD.

Szef Urzędu Rejestracji Leków Leszek Borkowski uważa, że protesty na nic się zdadzą. - Jeśli dokumentacja będzie w porządku, to lek może trafić do aptek nawet za kilka miesięcy - zapowiada.

Źródło: Życie Warszawy


Ocena: 5/5
Oceń:
5
4
3
2
1

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl